Aktualitet

Rama i dorëzon Markut medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes”: Ambasadori ynë në botëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:49 - 27/08/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar boksierin Florian Marku me medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes”.

Në ambientet e Kryeministrisë po zhvillohet një ceremoni nderimi për boksierin, i cili të enjten mundi meksikanin Miguel Parra dhe fitoi titullin WBC silver.

Gjatë fjalës së tij, kryeministri Rama tha se Marku është nderuar me medaljen ‘Ylli i Madhi Mirënjohjes’, pasi është sot një ambasador i Shqipërisë në botë.

“Ky është një vlerësim është bërë për shumë persona të rëndësishëm, ambasadorë me kontribut kur kanë mbaruar mandatin në vendin tonë. Florian Marku është ambasador i Shqipërisë që prejardhjen e ka në Kosovë dhe Myzeqe. Ai është shembull pozitiv në Britani ku imazhi i Shqipërisë u ndot së fundmi”, tha Rama.

Pas