Aktualitet

“Rama gënjeu”, Meta: Gati të shkoj me përfaqësues të qeverisë në Selenicë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:29 - 22/02/21 |
Semiljana Azizi

Ditën e sotme Presidenti i Republikës Ilir Meta ka qenë në qytetitn e Vlorës teksa ka komentuar lidhur me anulimin e projektit Peshkëpi-Selenicë si dhe ‘bllokimin’ e Vlorë-Orikum. Ai ka thënë se ka mashtuar qeveria.

Lidhur me çështjen e Selenicës e dini se ka qenë një pretendim i tyre. Ata janë mashtruar shumë rëndë, jam i gatshëm të shkoj në Selenicë në çdo memoment edhe me përfaqësues të qeverisë për të sqaruar se si është e vërtetë. Janë mësuar me këto asfalte elektorale.

U mashtrua komiteti i Selenicës sepse u tha sikur u kishte kërkuar fondi saudit pok jo ishte një kërkesë e qeverisë sic kishte dhe shumë mashtrime të tjera në këtë histori”, tha Meta.

Pas