-U tha në Opinion

Rama-Fevziut: E kam thënë zgjidhjen, ta marrësh ti PD dhe…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:27 - 07/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama deklaron se Shqipërinë do e zhvillojë vetëm PS, pasi sipas tij, PD e pati mundësinë dhe nuk ndihmoi qytetarët.

Drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu iu drejtua Ramës duke i thënë se opozita në “gjumë”, vë në “gjumë” dhe opozitën.

Rama gjatë debatit është shprehur me ironi se PD do të ngrihej vetëm nëse drejtimin e saj do e merrte Feziu.

Rama: Partia Socialiste do e bëj këtë vend, patjetër. Se kush? Ish-PD? e kishte dhe e çoi për pambuk.

Fevziu: Nuk është lajmi i mirë që keni opozitë të dobët, nuk flinte vetëm kryetari i opozitës, flinit dhe ju?

Rama: Unë ta ka kam dhënë përgjigjen, vetëm një zgjidhje kishte që të ngrihej niveli atje. Ta marrje ti dhe të mos e udhëhiqje kështu nga mbrapa./ Opinion.al

Pas