Kryesore

Rama bën parashikimin për 6 marsin: Basha nuk fiton asgjë, Berisha dhe LSI…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:56 - 16/02/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, nga Uashingtoni ka bërë një parashikim për zgjedhjet e 6 marsit, ku ka folur edhe për kundërshtarët e tij.

Në një bashkëbisedim me disa gazetarë shqiptarë, Rama ka thënë se Basha nuk do të fitoj asgjë më 6 mars. Sipas tij, Basha do t’i qëndrojë besnik profilit të vet dhe do të humbasë gjithmonë.

A gjithashtu u shpreh edhe për aleancën e ish-kryeministrit Berisha me LSI.

“Basha nuk fiton dot asgjë, asnjëherë, në asnjë rast. Siç ka humbur gjithmonë do i qëndrojë besnik profilit të vet dhe do të humbasë gjithmonë. Aleanca mes Berishës dhe LSI është reale e do të intensifikohet sa më shumë që të përkufizohet ngjashmëria e tyre në raport me planetin”,-tha Rama./Opinion.al

Pas