Kryesore

Rama: BE tha që na donte, por s’ishte gati për martesë! Shijojmë lirinë…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:56 - 23/06/21 |
Opi Nion

Në konferencën e përbashkët me Zoran Zaev, Kryeministri Edi Rama ka komentuar refuzimin nga ana e Bullgarisë për dy shtetet, Shqipëri dhe Maqedoni e Veriut.

Me batute Rama është shprehur se BE  shpesh thotë që i do vendet e rajonit por nuk ishte e gatshme për martesë. Sipas Ramës këto vendo do vijojnë të shijojnë lirinë.

 “Ata thonë që na duan, por nuk janë gati për t’u martuar, në rregull ne do të shijojmë lirinë”, tha Rama. /Opinion.al

Pas