Kryesore

Rama: 7020 doza të tjera Pfizer mbërrijnë në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:05 - 12/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama bën me dije se në Shqipëri kanë mbërritur 7020 doza të tjera Pfizer.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se të tjera doza Pfizer, Astrazeneca, Sinovac e Sputnik do të vijojnë të mbërrijnë në ditët në vijim në vendin tonë.

Po ashtu, Rama siguron qytetarët se vaksinimi masiv do të ndihmoj Shqipërinë të rris ekonominë përmes sezonit turisti dhe investimeve të huaja apo vendase.

Postimi i Ramës

7020 doza të tjera Pfizer mbërrijnë në Shqipëri; të tjera doza Pfizer, Astrazeneca, Sinovac e Sputnik do të vijojnë të mbërrijnë dhe ne nuk do të ndalemi asnjë ditë, deri në fund.

Ajo që dukej e pamundur deri para vetëm dy muajsh po ndodh para syve tanë çdo ditë! Shqiptarët po vaksinohen masivisht dhe Shqipëria po del nga tuneli i gjatë i pandemisë, për t’iu kthyer me të gjitha fuqitë jetës, e për të rritur ekonominë e saj duke filluar nga sezoni turistik e vijuar me paketën më të madhe në histori të investimeve të huaja, po edhe vendase, private e publike. Më e mira është e gjitha përpara nesh, së bashku do ta bëjmë Shqipërinë të Ardhmen tonë./Opinion.al

Pas