Aktualitet

Rama: 3 herë më shumë punë për t’ju kthyer borxhin ku më futët më 25 prill


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 28/04/21 |
Opi Nion

Pasi ka përfunduar numërimi i votave në të gjithë vendin dhe Partia Socialiste ka dalë fituese me 74 mandate në zgjedhjet e 25 prillit, kryeministri, Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me një video të publikuar nga Fushë-Kruja.

Në video Rama publikon pamje nga shtëpitë e rindërtuara nga tërmeti i 26 nëntorit,  ku bën me dije se janë rindërtuar 15 pallate, 100 apartamente 167 shtëpi. Po ashtu ai thotë se janë ndërtuar çerdhe, kopështe, shkolla e qëndra shëndetësore.

Ndërkohë, krahas videos ai shkruan se në këtë mandat të tretë do të ketë 3 herë më shumë punë, për t’ju kthyer sadopak borxhin shqiptarëve që e votuan.

“Dhe tani 3 herë më shumë punë, për t’ju kthyer sadopak borxhin e madh ku më futët të dielën e bukur të 25 prillit.” shkruan Rama./Opinion.al

 

Pas