Aktualitet

Në Kukës mbaron numërimi për kandidatët, zbulohen deputetët përfaqësues


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:30 - 28/04/21 |
Opi Nion

Kukësi është qarku i parë që ka përfunduar edhe numërimin e votave për kandidatët.

Referuar shifrave të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, kandidatët më të votuar janë: nga Partia Demokratike Flamur Hoxha me 9159 vota, pastaj vijojnë Isuf Çela me 5227 vota dhe Shyrete Koka me 3622 vota.

Sa i përket Partisë Socialiste, Gerta Duraku ka marrë 5368 vota, Petrit Malaj i dyti me 3666 vota dhe Halim Dauti me 2059 vota./Opinion.al

Pas