Aktualitet

Radhë kilometrike në segmentin Morinë-Kukës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:35 - 22/08/21 |
Opi Nion

Radhë të gjata janë krijuar në segmentin Morinë-Kukës ditën e sotme si pasojë e numrit të lartë të automjeteve që hyjnë nga Kosova.

Kryesisht fundjava ka qenë e shoqëruar me një fluks të shtuar në rrugën e Kombit dhe akset që lidhen me bregdetin, kjo edhe për shkak të frekuentimit të bregdetit shqiptar nga qytetarët e Kosovës. Policia është duke orientuar drejtuesit e mjeteve ndërsa ka shtuar kontrollet në rrugë./Opinion.al

 

Pas