Aktualitet

Qeveria “Rama3”, zbulohet ora kur Rama do të betohet tek Meta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 17/09/21 |
Opi Nion

Pas votimit me 77 vota në Kuvend, qeveria “Rama3” do të betohet ditën e nesërme tek Presidenti Ilir Meta.

Mësohet se ceremonia do të zhvillohet në orë 10:00 në Presidencë. Lidhur me votimin e qeverisë socialiste në Kuvend, sot reagoi kreu i PD, Lulzim Basha i cili tha se është fatkeqësi kombëtare dhe se PS fitoi zgjedhjet duke vjedhur votat.

Pas