Kronikë

Emri/Qëlloi me armë ndaj dy kushërinjve, identifikohet autori në Bulqizë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:21 - 20/11/20 |
Opi Nion

Është identifikuar nga policia autori i atentatit të ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Bulqizës.

Autoritetet njoftojnë se shtetasi Besmir Zeneli, autori i ngjarjes duke drejtuar automjetin e tij fillimisht ka parakaluar dhe ka goditur automjetin tip “Land Rover”, ku lëviznin shtetasit E. T., dhe Sh. T., (kushërinj) dhe më pas ka qëlluar me armë zjarri drejt tyre.

Nga hetimet paraprake dyshohet se ngjarja ka ndodhur për konflikte të tyre të mëparshme.

Ndërsa deri tani policia njofton se kanë bërë të mundur gjetjen e automjetit të përdorur nga shtetasi Besmir Zeneli  dhe është shpallur në kërkim autori.

“Rreth orës 14.30, në një segment të rrugës së Arbrit, Bulqizë, shtetasi B. Z, duke drejtuar automjetin e tij në lëvizje e sipër ka parakaluar dhe më pas goditur automjetin tip ‘Land Rover’, ku lëviznin shtetasit E. T., dhe Sh. T., (kushërinj) dhe më pas dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri drejt automjetit.
Nga të shtënat nuk ka patur persona të lënduar.
Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ndodhur për konflikte të tyre të mëparshme.
Deri tani shërbimet e policisë kanë berë të mundur gjetjen e automjetit të përdorur nga shtetasi B. Z”, njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave./Opinion.al

Pas