Kronikë

Qëllohet ndaj biznesmenit në Bulqizë, dyshimet e para


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:02 - 19/06/20 |
Al Do

Një atentat ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Bulqizë ku është qëlluar në drejtim të një biznesmeni.

Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka patur viktima dhe autori/ët janë larguar.

Mësohet se objektivi ka qenë biznesmeni i ndërtimit Gëzim Balla.

Ai ka qenë duke lëvizur me automjetin e tij kur ndaj tij është qëlluar por pa e dëmtuar.

Dyshohet se shkaku i kësaj ngjarjeje të jetë një histori gjobëvënieje.

Balla ndodhet në ambientet e policisë ku po jep dëshimnë e tij për ngjarjen. /Opinion.al

Pas