Politikë

Aeroporti i Kukësit/ PD publikon pamjet: Rama jeton në realitetin virtual


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:35 - 19/06/20 |
Al Do

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj kryeministrit Rama për projektet infrastukturore që ai ka premtuar.

Pas denoncimit të ish-deputetit Edmond Spaho për aeroportin e Vlorës, nënkryetari i PD Edi Paloka ka reaguar lidhur me postimin e sotëm të kryeministrit për aeroportin e Kukësit.

LEXO EDHE – Premtim ndër vite, Rama publikon pamjet nga aeroportit i Kukësit

Paloka ka publikuar një video ku kryeministri Rama i thotë disa banorëve të Kukësit në prilll të vitit 2018 se aeroporti do të jetë funskional atë fundviti dhe një deklaratë tjetër në tetor të 2018 se punimet në kantier do të nisin në janar të 2019. Nga ana tjetër ai sjell një pamje që sipas tij është e zonës së aeroportit të Kukësit ku nuk ka asnjë kantier ndërtimi ende.

Per 7 vjet me radhe tha kaq shume genjeshtra sa nuk i mban mend as vete. Ndertoi kaq shume aeroporte, rruge dhe shkolla ne 3D sa ne vitin e shtate te keqqeverisjes, nen efektin e oligarkise ka nisur te jetoje ne realitetin virtual. Sepse ne te vertete ska ndertua as nje meter rruge, asnje aeroport dhe asnje veper publike. Kryeministri 3D nderkohe qe varferon shqiptrët ofron vetem propagande bajate dhe premtime qe kur si beri per 7 vjet vetem nje mendje e semure mund te besoje se do ti beje ne 7 muaj!”- shkruan Paloka. /Opinion.al

Pas