Aktualitet

Qëllohet me armë lokali, detajet e para


               Publikuar në : 11:43 - 24/08/19 |
xhu lia

Lokali në pronësi të një 49-vjeçari, në rrugën dytësore të autostradës Tiranë- Durrës,  është qëlluar me armë zjarri për motive ende të paqarta mëngjesin e sotëm.

Sipas njoftimit të policisë nga të shtënat në lokalin e 49-vjeçarit, P.Lamaj fatmirësisht askush nuk ka rezultuar i plagosur.

Pasoja ka patur vetëm  dëme materiale. Policia po kryen hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjes së autorëve.

Njoftimi i Policisë

Tiranë

Në orët e para të mëngjesit, në rrugën dytësore të autostradës Tiranë -Durrës , në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të lokalit  në pronësi  të shtetasit P. L., 49 vjeç, banues në Domje.

Si pasojë e të shtënave nuk ka të lënduar përveç disa dëme materiale përreth.

Grupi hetimor  po kryen hetimet në lidhje me zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave si dhe po punohet intensivisht për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve

Materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municionit”, “Shkatërrimi i pronës”, “Kanosje” dhe “Prishja e qetësisë publike” ./Opinion.al/

Pas