Bota

Putin: SHBA-të mendojnë se janë dërguar nga Zoti në tokëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 17/06/22 |
Opi Nion

Në fjalimin e mbajtur sot, presidenti rus Vladimir Putin shfryu zemërimin e tij të dukshëm ndaj SHBA-ve.

Ai thotë se Amerika sillet sikur nuk e vëren se ka qendra të tjera të forta në botë.

“Kur fituan Luftën e Ftohtë, SHBA-të e shpallën veten përfaqësues të vetë Zotit në tokë, njerëz që nuk kanë asnjë përgjegjësi, vetëm interesa”,-tha ai.

“Ata i kanë shpallur ato interesa të shenjta. Tani është trafiku njëkahësh, gjë që e bën botën të paqëndrueshme”,-u shpreh ai.

Komentuesit kanë thënë në mënyrë të përsëritur se Putin vazhdimisht ka kërkuar ta portretizojë konfliktin si midis Rusisë dhe SHBA-së, ose Perëndimit në përgjithësi, në vend të Ukrainës./Opinion.al

Pas