Bota

Putin në Ditën e Fitores: Luftëtarët rus po luftojnë për sigurinë e Rusisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:43 - 09/05/22 |
Opi Nion

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin po mban fjalimin e tij për Ditën e Fitores në Sheshin e Kuq të Moskës.

Ai e ka nisur fjalën duke falënderuar luftëtarët rusë në Ukrainë dhe u shpreh se ata po luftonin për sigurisën e Rusisë.

Ai ka uruar veteranët për ditën e “fitores së madhe”. Dita e Fitores feston fitoren e Bashkimit Sovjetik ndaj Gjermanisë naziste në Luftën e Dytë Botërore.

Ndërsa në Sheshin e Kuq të Moskës u zhvillua edhe parada e përvitshme ushtarake./Opinion.al

Pas