Sociale

“Pusho, o dreq…” Burri: Erdha nga Greqia, mendova se do më bënte ndonjë surprizëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:25 - 10/07/22 |
Opi Nion

Sot në rubrikën “Shihemi në gjyq” nga Eni Çobani në Tv Klan, protagonistë janë zonja Flutura dhe Veladin, bashkëshorti i saj i cili ka ardhur nga Greqia vetëm për seancën e ndërmjetësimit.

Eni Çobani: Sërish është familja në qendër të ndërmjetësimit, sepse po nuk u rregullua familja hallkat e tjera të shoqërisë do të lëngojnë. Kështu që vëmendje në marrëdhëniet tona të brendshme, familjare të cilat prodhojnë paqe, dashuri, mirësi e cila më pas të shpërndahet në shoqëri…

Gjithë kursimet e jetës bashkëshorti ua ka dhënë si borxh shokëve. Çfarë ka ndodhur?

Flutura: Punova 15 vite në Greqi, lekët m’i merrte ai, po t’i kisha mbyllur në bankë do isha sot mirë. Punoja si qeni atje në arë, ky mi mori lekët e mbushi shokët e vetë nga Berati në Librazhd. Me Gim Komicin e Tomorr Lutën dhe një Zabit Cërriku atje në fshat.

Veladin: Agim Komici është nga Qukës, Librazhdi, dhëndër në Elbasan edhe kishim vajtje-hyrje kaq vjet…

Flutura: Po të mashtroi re të mashtroi, ja tek i ke copat e letrës…

Veladin: Pusho të mbaroj o dreq, merr vesh… Më tha kam tokë, më jep mua 500m…

Eni Çobani: Kështu e thërret gjithmonë zonjën, me këtë fjalor 30 vjet?

Flutura: Tërë jetën vetëm vuajtje zonja Eni. Merr lekë, nuk më jepte. Donte goca e madhe 1 milionë lek nuk i dha. Vinte i jepte shokëve, gocës nuk i dha e qaja…

Eni Çobani: I ke dhënë Lekët apo jo? Ka punuar 15 vite kjo zonja dhe e di unë se çfarë pune ka bërë.

Veladin: Ka punuar 15 ajo, unë 25 vite në Greqi.

Eni Çobani: Shumë mirë ke bërë, po pse i jep shokëve?

Flutura: Ke punuar për shokët, nuk ke punuar për familjen tënde.

Veladin: Më dha një copë toke në Elbasan dhe i dhashë lekët. Ai më gënjeu, ku e dija unë.

Eni Çobani: Çfarë bën në Greqi ti, pse nuk e merr gruan me vete?

Veladin: Ishte ajo në Greqi, si bën ajo më mirë pa grua se me grua… /tvklan.al

Pas