Aktualitet

Punimet te rrethrrotullimi i TEG-ut/ARRSH: Nga nesër spostohet trafiku i makinave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:42 - 29/04/22 |
Opi Nion

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar se nga nesër do të ketë një devijim të trafikut të makinave në rrethrrotullimin e nyjes së TEG-ut.

Shkak i këtij devijimi bëhen punimet në këtë rrethrrotullim, ndërsa ditën e nesërme pritet të fillojnë punimet për nënkalimin e aksit kryesor.

Sipas ARRSH, trafiku i makinave do të spostohet në rampat anësore hyrëse dhe dalëse të rrethrrotullimit. Hyrja në TEG do të bëhet me një sens lëvizje, vetëm hyrje, ndërsa dalja do të bëhet nga mbrapa TEG-ut në anën veriore./Opinion.al

Pas