Aktualitet

Punime në Unazën e Madhe, gjenden 23 predha luftarakeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:36 - 19/07/22 |
Opi Nion

Gjatë punimeve që po kryhen për ndërtimin e Unazës së Madhe në Tiranë janë gjetur 23 predha luftarake.

Lajmi është bërë i ditur nga ARRSH nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të “Facebook”, ku thuhet se menjëherë pas gjetjes së predhave është lajmëruar Ministria e Mbrojtjes, ç’ka kanë bërë të mundur largimin e tyre nga zona.

Sot në Lotin të Unazës Verilindore gjatë punës së gërmimeve u zbuluan disa mjete luftarake, mënjëherë u lajmërua Ministria e Mbrojtjes për të bërë të mundur largimin e tyre pa shkaktuar probleme në terren dhe për të lejuar vijimin e punës”, njofton ARRSH./Opinion.al

Pas