Aktualitet

Publikoi skandalet e Inceneratorëve në Opinion, kërcënohet Brisida ShehajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:28 - 12/02/22 |
Opi Nion

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Brisida Shehaj, e cila mban aktualisht postin e nënkryetares së LSI-së në Tiranë, është kërcënuar.

Mësohet se kërcënimet ndaj saj kanë ardhur pas denoncimit publikisht me emra dhe fakte, të qeveritarëve dhe klientëve të tyre të përfshirë në aferën e madhe korruptive të inceneratorëve në emisionin “Opinion”.

Të enjten në mbrëmje, Shehaj ishte një nga të ftuarat e emisionit “Opinion”, ku ngriti akuza me emra, përfituesit bashkë me shumat e parave që kishin marrë, siç cilësohet edhe në procesverbalin e mbajtur më 11 shkurt 2022, pas kallëzimit të veprës penale.

Shehaj është pyetur edhe nga Syri Tv lidhur me kërcënimet, por ajo është shprehur se këtë çështje do ia lërë në dorë drejtësisë./Opinion.al

Pas