Aktualitet

“Protestë kundër poshtërimit”, çfarë paralajmërojnë shqiptarët në Britaninë e MadheBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:12 - 06/11/22 |
Opi Nion

Shqiptarët në Britaninë e Madhe kanë njoftuar protestë më datën 12 Nëntor, duke e konsideruar poshtëruese deklaratat e fundit të zyrtarëve dhe mediave.

Njoftimi është bërë përmes rrjeteve sociale, ndërsa bëhet me dije se protesta do të mbahet në “Ëestminister Bridge” në orën 10:30.

“Protestë kundër poshtërimit të shqiptarëve në Britani. Ftojmë të gjithë shqioptarët të marrin pjesë,” thuhet në njoftimin e shpërndarë në rrjetet sociale.

Pas deklaratëve të ashpra të Sekretares së Brendshme Britanike Suella Braverman se shqiptarët duheshin larguar nga vendi dhe kundërpërgjigjes së Kryeministrit Rama, vëmendja e mediave britanike është shtuar ndaj shqiptarëve, shkaqeve të ikjes dhe veprimtarisë së tyre në Britaninë e Madhe./Opinion.al

 

 

 

Pas