Aktualitet

Protesta Live/ Sazan Guri: Opozita të lërë Sazan, Karaburun të vijnë këtu!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 20/09/18 |
b.f

Ka nisur protesta e aktivistëve të shoqërisë civile përpara parlamentit, aty ku rivotohet ligji për shembjen e teatrit. Kujtojmë se dekreti i Metës votohet me disa ndryshime (amendamente). Sipas këtyre ndryshimeve të hartuara nga mazhoranca, teatri do të shembet dhe do të hapet gara ndërtimit të teatrit të ri.

Ambientalisti Sazan Guri duke folur duke folur nga para parlamentit i kërkoi opozitës ti bashkohet protestës dhe të mos zhvillojë mbledhje nëpër rrethe. “PD e LSI të lënë Sazan, Karaburun të vijnë këtu!”, tha ai.

Sakaq seanca plenare sapo ka nisur dhe janë të pranishëm vetëm deputetet e mazhorancës.

Pas