Aktualitet

Protesta/ Qytetarët hedhin bojë të kuqe në muret e ministrisë së BrendshmeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:14 - 08/08/22 |
Opi Nion

Protestuesit kanë hedhur bojë të kuqe në muret e ministrisë Brendshme, në shenjë demonstrative për ngjarjen e rëndë të ndodhur pak ditë më parë në plazhin e Potamit, ku Arjan Tase përplasi për vdekje me skaf një vajzë 7 vjeçe.

Protestuesit kanë kërkuar përsëri shkarkimin e ministrit të Brendshëm Blendi Çuçi si dhe ministres së Turizmit Mirela Kumbaro, të cilët i bëjnë fajtor për masat e dobëta të sigurisë në plazhe.

Protestuesit me thirrjet “Drejtësi për Jonadën”, i janë zhvendosur drejt Kryeministrisë./ Opinion.al

Pas