Aktualitet

Ngjarja në Himarë, deputetët e PD që iu bashkuan protestësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:31 - 08/08/22 |
Opi Nion

Pasditen e sotme qytetarë dhe përfaqësues të shoqërisë civile po protestojnë kundër qeverisë për vrasjen e 7 vjeçares në plazhin e Potamit në  Himarë.

Protestuesit kërkojnë drejtësi për Jonadën e vogël teksa i bëjnë thirrje ministrave Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaros që të dorëhiqen.

Në fakt, sot në protestë nuk është i pranishëm kryedemokrati, Sali Berisha, por në protestë kanë dalë përfaqësues të tjerë të opozitës. Mes tyre janë deputetët Dashnor Sula dhe Luan Baçi si dhe Shefit të Organizimit në PD, Klevis Balliut.

Pas