Kronikë

Protesta/ Procedohen penalisht disa artistë, një person në pranga


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:25 - 19/05/20 |
Opi Nion

Pas protestës së zhvilluar ditën e djeshme për shembjen e Teatrit Kombëtar, Policia njofton se ka proceduar penalisht disa artistë.

Mësohet se autoritetet kanë nisur procedimin për artisët Robert Budina, Neritan Liçaj, Adriana Kalaja, Artan Manushaqa, Arkimed Lushaj (Stresi).

Policia shprehet se këta artistë kanë marrë pjesë në protestën e paligjshme, duke kundërshtuar punonjësit e rendit publik, prishur qetësinë publike dhe penguar qarkullimin e mjeteve në rrugë.

Ndërkohë, është arrestuar Arben Qyranin, pasi ka hedhur sende e lëndë piroteknike në drejtim të turmës./ Opinion.al

Pas