Aktualitet

Protesta/ Berisha: Projektin e blindimit Bashës ja dha Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:51 - 10/01/22 |
el ida

Lideri historik i PD-së Sali Berisha ka reaguar përmes një publikimi në Facebook, lidhur me ngjarjet e fundit në protestë, ndërsa është duke ndjekur emisionin “Opinion”.

Ndër të tjera Berisha akuzon kryeministrin Rama se është duke mbështetur qëndrimin e Bashës në PD dhe pohon se ndërsa ka 12protestues të lënduar e me qindra të helmuar me gaz, nga pala tjetër nuk ka asnjë të gërvishtur.

Reagimi i plotë

Duke ndjekur Opinion!

Miq, se pari u faktua se Lul Basha eshte i lidhur koke e kembe me krimin, ai e ka shendrruar Seline e PD sigurisht me pelqimin e Rames ne strofull vrasesish, trafikantesh fandamentalistesh, te cilet perdoren kunder protestuesve pluhur dhe tym toksik pistolet neuroparalizuese, bomba shurdhues dhe me gaz lotsjelles etj dhe nuk ka deshmi me flagrante te lidhjeve te nje politikani me krimin.

Se dyti dyert, blindet u hapen per here te pare.

Projektin e blindimit si te kryeministrise, Bashes ia dhe Rama. Ky i fundit pa se dyert e shtepise ss tij hapen dhe kjo e ka tronditur ate!

Se treti, u faktua se Edi Rama me banda dhe narkopolici eshte i vendosur te mbaje Bashen ne krye te PD.

Se fundmi premtuam revolucion paqesor dhe sot pas tre ditesh ka 12 protestues te pergjakur nga narkopolicia dhe qindra te helmuar me gaz dhe lende helmuese dhe nuk ka asnje te plagosur apo te gervishtur nga pala kundershtare!

Revolucioni vazhdon! sb

Pas