Aktualitet

Prodhonin drogë, katër persona në pranga dhe një në kërkim në Peqin  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:30 - 16/10/19 |
xhu lia

Katër persona janë ndaluar në Peqin nën akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Personat e ndaluar janë 25-vjeçari me iniciale V.A, 19-vjeçari me iniciale A.A, 22-vjeçari me iniciale I.A dhe 30-vjeçari me iniciale S.S, ndërkohë që operacioni i policisë ndodhi në një shtëpi të pabanuar ku u gjetën dhe sekuestruan 21 kg lëndë narkotike të llojit cannabis sativa.

Pak metra larg banesës u kapën në flagrancë 4 personat të cilët do merrnin lëndën narkotike. Sipas policisë rezulton edhe një tjetër person i përfshirë në këtë veprimtari kriminale, me iniciale M.P, i cili është shpallur në kërkim nga blutë.

Policia vijon punën për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme./Opinion.al/

Pas