Kronikë

Prishtinë/Efektivi i policisë qëllon me armë, dy të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:26 - 01/05/22 |
Opi Nion

Dy persona kanë mbetur të plagosur këtë pasdite në Prishtinë, ndërsa autor i dyshuar  është një efektiv policie. Ngjarja ka ndodhur në Mramor, ndërsa mësohet se të plagosurit nga ky rast janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim.

Lajmi është konfirmuar gjithashtu nga Inspektorati Policor i Kosovës, ndërsa nuk ka ende detaje mbi shkaqet e ngjarjes dhe identitetin e të lënduarve.

Policia e Kosovës deklaron se po kryen hetimet lidhur me rastin, ndërkohë që punonjësi i policisë ende nuk është ndaluar./Opinion.al

Pas