InstaBIZ

1200 metër mbi Petrelë, Veliaj provon zipline


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:34 - 01/05/22 |
Opi Nion

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka qenë  ndër të parët që ka provuar hapjen e zipline-t më të gjatë në Ballkan, pikërisht në Petrelë.

Pasi mori instruksionet e para dhe veshi kostumin e sigurisë, Veliaj u lëshua përmes grykës së lumit në zonën e Petrelës, gjersa mbërriti pa probleme në destinacion.

Ky zipline është realizuar nga inxhinierë vendas dhe ngrihet në lartësinë 1200 metër./Opinion.al

 

Pas