Aktualitet

Prindërit protestojnë për fëmijët e droguar: Duan metadon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:47 - 19/11/15 |
b.f

DURRES- Familjarët e disa të rinjve që po trajtohen për varësi të lëndëve narkotike kanë protestuar para Policisë së Durrësit.  Shkak për këtë është bërë mungesa e metadonit, një medikament ky për trajnimin e këtyre pacientëve.

Prindërit e tyre shprehen se, të rinj janë në fazë rehabilitimi dhe kanë nevojë për metadon. Mungesa e tij është bërë shkak që ata të kalojnë kriza gjatë ditës së sotme. “Duhet të merren masa, ndryshe fëmijët tanë rrezikojnë t’i kthehen drogës”, shprehen ata.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas