Rajoni

Prifti sulmon me acid 6 priftërinj të tjerë dhe rojën në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:46 - 23/06/21 |
Opi Nion

Një incident i pazakontë ka ndodhur në një manastir në Greqi pasditen e së mërkurës.

Mediat raportojnë se një prift ka sulmuar me acid gjashtë priftërinj të tjerë dhe rojën e Manastiririt Petraki.

Bëhet me dije se në momentin që ndodhi sulmi ishte duke u mbajtur një gjykim sinodal ndaj një prifti. Ndërsa jepej verdikti ai mori një shishe me acid dhe sulmoi të pranishmit.

Në manastir u krijua një situatë kaotike dhe shqetësuese por prifti sulmues nuk arriti që t’ia mbathe. Ai u vu në pranga nga autoritetet ndërsa të lënduarit janë duke marrë kujdes shëndetësor në spital.

Të lënduarit kanë pësuar djegie në pjesë të ndryshme të trupit ndërsa dy prej tyre kanë plagë serioze në fytyrë./Opinion.al

Pas