Kryesore

Presidenti i ri/Rama i prerë:Nuk negocioj me “non gratën” e madhe e shpurën e tij


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 07/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka theksuar edhe një herë faktin se nuk do të negocioj me Sali Berishën për emrin e presidentit të ri apo me mbështetësit të tij.

Gjatë fjalës në Asamblenë e PS, Rama tha se e përjashton kategorisht mundësinë e një ulje në bisedime me “non gratën” e madhe apo “shpurën e tij”.

“E përjashtoj kategorikisht si të klasifikueshëm non gratën e madhe dhe shpurën e tij. PS nuk do të njohë në asnjë rast asnjë vendim dhe asnjë kërkesë që buron nga ai drejtim. Ai është drejtim me të cilin politika e PS nuk duhet të ketë asnjë lidhje. Ne s’do të kemi asnjë lidhje. Të hidhen përpjetë. Ne nuk do të njohim asgjë që do të burojë nga ai burim i së keqes së madhe. Jo për presidentin, por as për rojen e cilësdo godinë, por as për një hu gardhi për ta vënë në  fund të Lanës.

Me shumë keqardhje për ata që i shkojnë mbrapa verbërisht asaj shpure. Ajo non gratë është gurë në qafën e Shqipërisë. Ata që i shkojnë pas tërheqin gurin për poshtë. Por ne nuk do ti lejojmë. Ne e shporrëm në 2013 dhe nuk ka shans të rikthehet më”,-tha Rama.

Pas