Sport

Polonia mposht me 4 gola Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:02 - 02/09/21 |
Opi Nion

Polonia ka mposhtur Shqipërinë me rezultatin 4-1 në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Botërorit 2022.

Vendasit kaluan në avantazh me sulmuesin Robert Leëandoëski, i cili pa kaluar 11 minuta lojë e çoi topin në rrjetën e portës shqiptare.

Në minutën e 25, oshte Cikalleshi i cili shënoi për Shqipërinë duke barazuar rezultatin për kuqezinjtë. Pas barazimit, Polonia shënoi golin e dytë me Buksa.

Në pjesën e dytë shihet një rënie fizike e djemve të Rejës. Në minutën e 54 vjen dhe shpërthimi i sulmuesit të Bayern, i cili pasi kalon të gjithë mbrojtjen kuqezi pasoi tek Krychoëiak, i cili e pati shumë të lehtë për të shënuar golin e tretë për ekipin e tij.

Në të 89 vendasit shënuan dhe golin e katërt me Linetyn. Tashmë pas 4 ndeshjesh të luajtura në Grupin I, Shqipëria renditet në vendin e katërt me 6 pikë dhe të dielën do të presë Hungarinë në “Elbasan Arena” për përballjen e radhës.

Pas