Kryesore

Polonia kalon në avantazh përballë Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:24 - 12/10/21 |
Opi Nion

Polonia ka kaluar në avantazh në “Air Albania” përballë Shqipërisë përmes Karol Swiderskit, duke rrezikuar ëndrrën kuq e zi për botërorin, ndërsa kanë mbetur edhe 12 minuta lojë.

Goli ka revoltuar tifozët që kanë hedhur sende dhe letra në fushë, duke bërë që loja të ndërpritet.

Shqipëria është përballur sot me Poloninë në kuadër të ndeshjeve eleminatore për kampionatin botëror Katar 2022.

Kujtojmë se në ndeshjen e sotme, Kombëtarja u paraqit me disa mungesa, mes të cilëve edhe Cikalleshi dhe Gjasula të cilët rezultuan pozitivë në testin e Covid./Opinion.al

Pas