-Jetë dhe Stil

Politikanët shqiptarë në garë. Si sillen ata në Instagram dhe Facebook?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:13 - 12/11/15 |
b.f

Në ditët e sotme mund të bësh poltikë edhe përmes rrjeteve sociale, madje që aty mund të kuptosh se cilat janë pikat më të forta të nje argumenti për të cilin je duke punuar. Këtë gjë për modë apo jo, e bëjne edhe politkanët në Shqiperi. Në fillim nisi si një lojë por tani ata janë gjithë kohës duke postuar materiale apo të dhëna mbi punën dhe jetën e tyre. Mes tyre ka disa qe jane me aktiv se të tjerët dhe që shpesh përfundojne edhe ne faqet e gazetave për shkak të qëndrimeve në këto rrjete sociale.
ndocaj 2
Më I freskëti prej tyre është Eduart Ndocaj, I cili thuajse çdo postim e ka një atraksion për publikun që lexon politike por jo vetëm.

Mania e instagramit ka përfshire së fundmi edhe Majlinda Bregun, ajo më shumë poston foto qe kanë të bëjnë me punën e saj por nuk ngelet pas edhe jeta e saj private.

2015-11-12 13.02.40
Një tjeter emer është Kastriot Islami, shumë aktiv sidomos ne Facebook, me analiza të gjata por edhe qendrime thumbuese per ngjarje të aktualitetit.

islami

Nuk ngelet jashtë listes deputetja e Partisë demokratike Jorida Tabaku e cila merr shume pëlqime për fotot e saj ne veçanti.

tabakuuuuuuuuuuuuuu

Por ajo ka nje profil shume të mbyllur ne Instgram dhe shume privat.

2015-11-12 13.33.00

Alfred Peza I cili vjen nga rradhet e gazetarise e di mirë fuqinë e medias dhe e perdor me vend, sidomos kur do të beje publik mendimin e tij ndonjëherë të ndryshëm nga partia që është bërë pjesë.

peza

Esmeralda Shkjau deputetja e partise socialiste, është një shpërthim ne Instagram. Postimet e saj jane shumë intersante dhe pëlqehen ndjeshëm nga të rinjtë.shkjauu

Socialistja Blerina Gjylameti nje tjeter e majtë nuk mungon me postimet e saj në Facebook, duke e përdorur sa për perëndimin e diellit aq edhe per aktivitete politike.

gjylameti

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas