-Jetë dhe Stil

Kafsha e eger, a ka rrezik ne Tropojë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:40 - 12/11/15 |
b.f

Në zonën e Lekbibajt në Tropojë, është hasur një mace e egër në përmasat e një qeni, e cila ka ngrënë një gic dhe tre pula të një banori të zonës. Por akoma nuk ka asnjë te dhënë se për çfare lloj kafshe behej fjale?
Lajmi u mesua nga “NOA” sipas së cilës, edhe pse fillimisht ka menduar të “hakmerret” me macen e rrallë duke e mbyllur në kafaz, banori me inicialet A.G., është kthyer tashmë në “hero” pasi ka dëgjuar apelin e ambientalistëve dhe e ka lënë sërish të lirë macen duke lënë kështu mënjanë “inatet” personale me macen gjigante.
maceee
“E falënderoj shumë banorin e fshatit ku macja e egër, kafshë e rrallë e këtij rajoni u shfaq dhe dëmtoi ekonomikisht atë. Falënderim të veçantë ai mori edhe nga përfaqësuesit e shoqatave, të cilat u njoftuan menjëherë për lirimin e saj”, – tha Ndoc Mulaj, një nga eksploruesit e florës dhe faunës në këtë zonë të lakmueshme për turistët vendas dhe të huaj

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas