Rajoni

Policia: Trupi i pajetë i gjetur në Ulqin i përket shefit të Antidrogës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:24 - 09/06/21 |
Opi Nion

Policia e Malit të Zi ka konfirmuar pasditen e sotme se trupi i pajetë i gjetur një ditë më parë në Shëngjergj të Ulqinit i përket shefit të antidrogës për Ulqinin dhe Tivarin në Malin e Zi, Rudolf Elezoviç.

Kujtojmë se Elezoviç u raportua i zhdukur nga gruaja e tij që më 27 maj dhe që prej asaj dite kishin nisur kërkimet për gjetjen e tij.

Institucioni i Policisë Malazeze shpjegoi se prokurori i shtetit në Prokurorinë e Lartë të Shtetit në Podgoricë u informua për ngjarjen dhe urdhëroi që trupi të dërgohet për autopsi në mënyrë që të përcaktojë shkakun e vdekjes.

“Autopsia u krye dhe zbulimi drejtohet nga Zyra e Prokurorit të Lartë të Shtetit në Podgoricë”, njoftojnë autoritetet malazeze, shkruan “Vijesti“./Opinion.al

Pas