Kronikë

Policia sqaron ngjarjen: Si nisi sherri dhe u vra me thikë 28-vjeçari në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:08 - 05/11/21 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Elbasan, ku një 28 vjeçar mbeti i vrarë dhe vëllai i tij mbeti i plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:50, në lagjen “Qemal Stafa”, Elbasan, pas një konflikti për motive të dobëta mes dy vëllezërve dhe disa personave të tjerë, ku konflikti është përshkallzuar dhe për pasojë dy vëllezërit janë plagosur me mjet prerës thikë.

Si pasojë e plagëve të marra njëri prej vëllezërve, Florenc Kovaçi rreth 28 vjeç, banues në Elbasan ka ndërruar jetë ndërsa vëllai tjetër ndodhet në spital për ndihmë mjeksore.

“Më datë 05.11.2021, rreth orës 19:50, në lagjen “Qemal Stafa”, Elbasan, pas një konflikti për motive të dobëta mes dy vëllezërve dhe disa personave të tjerë, konflikti është përshkallzuar dhe për pasojë dy vëllezërit janë plagosur me mjet prerës thikë.

Si pasojë e plagëve të marra njëri prej vëllezërve shtetasi F.K., rreth 28 vjeç, banues në Elbasan ka ndërruar jetë ndërsa vëllai tjetër shtetasi M.K 19 vjeç, ndodhet në spital për ndihmë mjeksore.

Shërbimet e policësë po krehin zonën me qëllim kapjen e autorëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin e autorit dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Pas