Kronikë

Policia shpall në kërkim aktorin shqiptar, plagosi me sende të forta një person


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:58 - 13/05/22 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim aktorin e Teatrit të Durrësit Ervin Doko, i cili akuzohet se akuzohet se ka plagosur një 36-vjeçar.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, dhe se konflikti ka ndodhur për motive të dobëta.

Sipas policisë, aktori Doko ka goditur me sende të forta shtetasin E. Gk., 36 vjeç, ndërsa po punohet për kapjen e tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6 bënë shpalljen në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit E. D., 39 vjeç, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me sende të forta shtetasin E. Gk., 36 vjeç. Punohet për kapjen e tij. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”,-njofton policia./Opinion.al

Pas