Kronikë

Policë, biznesmenë, të burgosur, emrat e të arrestuarve nga operacioni në ElbasanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:22 - 02/02/22 |
Opi Nion

Një operacion policor u zhvillua mbrëmjen e djeshme në Elbasan, si rezultat i të cilit prokuroria lëshoi 27 urdhër arreste.

Ndërkohë janë zbardhur emrat e të arrestuarve, mes të cilëve janë,  policë burgjesh, të dënuar dhe biznesmenë.

Sipas raportimeve hetimi fillimisht ka nisur nga SHKBB për futje të sendeve të paligjshme në burg më pas u shtri ne disa institucione të vuajtjes së dënimit si Peqin, Korçë.

Personat e arrestuar gjatë operacionit janë:

Hysni Ndreu- Polic
Gazmir Meta-Polic në Bradashesh
Elvis Gjoci-Kontrollor burgu Bradashesh
Gentjan Gjata- Biznesmen
Kastriot Gjella- Qytetar
Erigers Miha- Qytetar
Ervin Velia- i denuar

Genci Xhahysa-i denuar
Klevis Delia-i denuar
Dardan Xhahysa-Qytetar
Enver Kasneci
Delin Hajdari- i denuar në burgun e Drenovës
Aleksander Llanaj-i denuar
Gaxhai Gazmir Braka-i denuar
Arben Grori -denuar
Aleksander Sinanaj –i denuar Peqin
Leo Osmani – idenuar
Ilia Bashelli -Punonjes në Drenove
Olgert Muca-Polic në Drenove

Metko Nurcelli-Polic në Drenove

Për zyrtarët e arrestuar urdhër arrestet janë dhënë për veprat penale, “Shpërdorim detyre”, “Korrupsion dhe ushtrim i ndikimit të paligjshëm”./Opinion.al

Pas