Bota

Po ulej në pistë, avionit i merr flakë njëri krah


               Publikuar në : 13:23 - 19/04/19 |
xhu lia

Një nga krahët e avionit ka marrë flakë gjatë uljes së tij në pistë në aeroportin Vnukovo të Moskës. Ky moment ka shkaktuar panik tek pasagjerët e avionit, të cilët kishin mbetur të bllokuar.

Sipas mediave të huaja të pranishëm në bord ishin edhe 3 mjekë, të cilët pa pritur autorizim kanë hapur derën e sigurisë së avionit për tu hedhur në krahun tjetër të tij.

Pasi avioni ka bërë uljen, kompania ajrore i ka akuzuar mjekët për shkelje të rregullores në fazën e uljes. Ata u gjobitën me nga 45 euro secili dhe janë në hetim./Opinion.al/

Pas