Kronikë

Po udhëtonin me motor dhe aksidentohen nga makina, vdes gruaja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:57 - 16/09/21 |
Opi Nion

Një grua 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e sotme ndërsa bashkëshorti i saj ka mbetur i plagosur si pasojë e një aksidenti në aksin rrugor Lezhë-Shkodër në fshatin Dajç.

Viktima është L.D. dhe i plagosuri F.D. 62 vjeç. Ky i fundit ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Ata udhëtonin me motor kur u përplasën nga një makinë tip Benz. Drejtuesi i mjetit u shoqërua në komisariat për t’u marrë në pyetje.

Pas