Kronikë

Po transportonin drogë, arrestohen 4 shqiptarët në GreqiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:58 - 01/08/22 |
Opi Nion

4 shqiptarë janë arrestuar nga policia greke pasi janë kapur duke transportuar një sasi kanabisi në Igumenicë.

Pas informacioneve të marra, autoritetet greke kanë lokalizuar në qytetin e Igumenicës dy makina, në të cilat po udhëtonin autorët, dy në secilin automjet.

Mediat greke bëjnë me dije, gjatë kontrollit të makinave nga policia, brenda tyre janë gjetur 48 pako me kanabis, që peshonin 66 kg e 690 gram, e cila po transportohej për llogari të një shtetasi tjetër.

Nga hetimet e bëra në moment, rezultoi se makina tjetër vepronte si pararendëse për të shmangur çdo bllokim.

Policia greke ka sekuestruar dy makinat, 2190 euro dhe shtatë aparate celularë, të cilat iu gjetën autorëve.

Mbi shqiptarët rëndon akuza, “Transport dhe trafikim të lëndëve narkotike”. Me të njëjtat akuza do të përballet dhe personi tjetër i shpallur në kërkim.

 

Pas