Aktualitet

Po kurohet në Turqi, bashkëshortja e Harxhit: Asnjë telefonatë interesimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 18/01/21 |
el ida

Prej disa ditësh mjeku i njohur infeksionit Arjan Harxhi po kurohet në Turqi, për shkak se gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua pas infektimit me Covid-19.

Në një postim në profilin e saj zyrtar në Facebook, bashkëshortja e Harxhit, mjekja Erjona Shehu, është shprehur se shpenzimet për kurimin e tij në Turqi nuk janë bërë me fondet e Ministrisë së Shëndetësisë.

Shehu shkruan se shpenzimet janë kryer nga familja dhe se në asnjë moment, sipas saj, nuk janë prekur fondet e taksapaguesve shqiptar.

Më tej mjekja shton se askush nuk është interesuar për jetën e tij, madje ajo thekson se nuk është kryer as edhe një telefonatë interesi për të.

“Kushdo lëtyrë politike që ka dashur të përfitojë nga ky lajm i gënjeshtërt i them: Ju kam lënë zotin”- shkruan më tej e indinjuar mjekja Shehu.

Reagimi i plotë:

Te nderuar miq! Prej dates 6 janar, ne media u be publik nje lajm I PAVERTETE, sipas te cilit Prof. Arjan Harxhi u dergua per kurim per Covid 19 ne Turqi me fondet e Ministrise se Shendetesise.

Prof. Arjan Harxhi, i cili beri nje forme agresive te Covid 19, per shkak te ekspozimit te madh karshi Covid 19, eshte derguar ne Turqi me SHPENZIMET E FAMILJAREVE te tij. Ne asnje moment nuk kemi prekur fondet e taksapaguesve shqiptare! Ndaj te shqetesuarit le te qetesohen.

Nuk i kemi borxh asnje qindarke dhe asnje moment jete askujt. Interesi per jeten e nje njeriu te semure rende, per shkak te profesionit nuk u shpreh qofte dhe me nje telefonate interesi. Ky lajm shqetesoi nje familje te tere dhe mbi te gjitha 2 femije qe per mbi 10 muaj degjojne vetem per Covid 19 dhe zgjohen ore pa ore nga telefoni i babait te tyre, i cili ne cdo moment i eshte gjendur prane kujtdo. Kushdo letyre politike, qe ka dashur te perfitoje nga ky lajm i genjeshtert i them: Ju kam lene Zotin!

Per te gjithe miqte tane: fjalori njerezor nuk ka mjaftueshem fjale per mirenjohjen! Per deshiren tuaj per te na qene prane ne momentin me te veshtire te familjes sone me oferta si financiare e deri per te na ofruar kujdes per femijet, trsnsport etj etj, mund tu themi vetem: ju kemi ne Zemer!/ Opinion.al

Pas