Kronikë

Po kalonte vijat e bardha,momenti kur 16-vjeçarja përplaset nga “BMW X5” në Kamëz


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:04 - 07/12/21 |
Opi Nion

Një aksident rrugor është regjistruar mesditën e djeshme në Kamëz. Një 16-vjeçare është përplasur në vijat e bradha nga një mjet tip“BMW X5”.

Mënjëherë pas ngjarjes shoferi është larguar nga vendngjarja, ndërsa mësohet se është arrestuar pas disa orësh.

Vajza u transportua në spital për ndihme mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë pamjet e mëposhtëme të kamerave të sigurisë tregojnë se si ndodhi aksidenti. Në vendngjarje policia identifikoi autorin të cilin e arrestoi në mbrëmje pranë një lokali në Kamëz në gjendje të dehur, ndërsa mjetin e kishte parkuar jashtë lokalit.

Mjeti u sekuestrua nga policia dhe përveç arrestit drejtuesit të mjetit iu vendos gjobë dhe iu ulën pikë në patentë./Opinion.al

Pas