Aktualitet

Po kalonte rrugën për të hyrë në universitet, makina përplas studenten


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 29/10/21 |
Opi Nion

Një aksident rrugor është regjistruar mëngjesin e sotëm në Korçë. Një automjet ka përplasur një studente, e cila ka mbetur e plagosur. Ngjarja ndodhi në afërsi të universitetit Fan Noli.

Policia bën me dije se studentja ka qenë duke kaluar rrugën për të hyrë në universitet, ndërsa një mjet për shkak të shpejtësisë e ka goditur. Ndërkohë që pas ngjarjes shoferi është larguar nga vendngjarja.

Vajza është transportuar drejt spitalit të Korçës për ndihmë mjekësore ndërsa policia ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave dhe për kapjen e drejtuesit të automjetit.

Pas