Te Fundit

“Po hajde, moj mamka’,Flutura Açka kujton ditëlindjen e të birit të ndjerë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:13 - 24/05/21 |
Opi Nion

Shkrimtarja dhe deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, ka bërë sot një postim prekës në rrjetet sociale për djalin e saj të ndjerë, i cili ditën e sotme do të mbushte 21 vjeç.

Teksa ka publikuar dy fotografi të të birit Açka shkruan se edhe sot, ajo do ta shtrojë tryezën dhe në këtë mënyrë do të kujtojë të birin, i cili u nda nga jeta vite më parë.

“Kur ishte ditë, Biri ia zbehte asaj ngjyrat; kur ishte natë i derdhte asaj shumë dritë. “Po hajde, moj mamka!”, thërriste prej nga tryeza e shtruar, kur unë ende vërtitesha mes gatesave që e bënin ditëlindjen e tij të larmishme, siç e pëlqente ai, me tapas të shumta. Dhe ditëlindja zgjaste me ditë, aq sa zinte ditëlindjen time. Gjenim gjithnjë arsye për festat tona të vogla, si ta dinim se do të na mohoheshin festat tona të mëdha. Sot Biri do të mbushte 21, dhe unë prapë do ta miros tryezën për festën tonë të vogël. Kujtimi, ky është tapia e vetme e sigurtë e patjetërsueshme e njeriut.Ju lutem, miq, m’i kurseni ngushëllimet nën foto,” shkruan Açka në postimin e ndjerë të saj./Opinion.al

Pas