Kryesore

Koronavirus, Kosova regjistron vetëm një vdekje në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:50 - 24/05/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar në 24 orët e fundit 14 raste të reja të infektuara më COVID-19 dhe vetëm një rast vdekjeje.

Bëhet me dije se personi i cili nuk ka mundur ta fitojë betejën me virusin një qytetar nga Rahoveci.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 4 raste, Ferizaj 2 raste, Mitrovicë 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Fushë-Kosovë, Gjakovë, Gjilan,
Kaçanik dhe Vushtrri.

Nga ana tjetër lajmi mirë është që gjatë 24 orëve të fundit janë shpallur 93 qytetarë të shëruar./Opinion.al

Pas