Kronikë

Plagosje me thikë në Gjirokastër, 60-vjeçari dërgohet në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:43 - 12/04/21 |
Opi Nion

Një plagosje ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Gjirokastrës ku një person ka mbetur i plagosur me thikë.

Njoftimi zyrtar i policisë bënë me dije se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti çasti mes një 57-vjeçari i identifikuar me inicialet A.N dhe një tjetër personi 60-vjeç të identifikuar me iniciaket I.R.

Njoftohet se 60-vjeçari i cili ka mbetur i plagosur është dërguar në spital ku dhe ka marrë ndihmën e parë mjekësore.

Rreth orës 13:10, në lagjen “Pazari i Vjetër”, Gjirokastër, pas një konflikti të çastit, shtetasi A. N., 57 vjeç, banues në Gjirokastër, ka goditur me mjet të mprehtë shtetasin I. R., rreth 60 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili u transportua për në Spitalin Rajonal Gjirokastër, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe bënë të mundur kapjen e autorit, të cilin po e shoqërojnë për në ambientet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër, për të vijuar me procedurat e mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.”- njofton policia./Opinion.al

Pas