Kronikë

Plagosja në Shkodër, policia arreston një 36-vjeçar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 02/09/20 |
Opi Nion

Policia e Shtetit njofton se është arrestuar një person i përfshirë në  ngjarjen e djeshme të ndodhur në vendin e quajtur “Prek Cali” në Shkodër , ku mbeti i plagosur me armë zjarri Tonin Larushku.

Sipas autoriteteve, në pranga ka rënë  36-vjeçari i identifikuar me inicialet Z. L., banues në Shkodër.

Nga hetimet ka rezultuar që 36-vjeçari pas ngjarjes ku mbeti i plagosur me armë zjarri Larushku ka qëlluar me armë gjahu, në drejtim të mjetit të autorit, i cili gjendej i parkuar në rrugicën para banesës.

Si pasojë e të shtënave është lënduar lehtë nga një saçme shtetasi B.  D., 33 vjeç, banues në Shkodër, i cili pas mjekimit të marrë në Spitalin Rajonal Shkodër është larguar në banesë.

Ndërkohë, policia vijon kërkimet për kapjen e autorit të plagosjes së Tonin Larushku, i cili është identifikuar si Luverdo Kola, 29 vjeç banues në Shkodër.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Shkatërrimi i pronës”, “Plagosja e lehtë”, “Prishja e rendit dhe qetësisë publike” dhe “Kanosja”.

Njoftimi

Shkodër -Në vijim të hetimeve për zbardhjen e plotë të ngjarjes së ndodhur dje më datë 01.09.2020 ku në vendin e quajtur “Prek Cali”, ka mbetur i plagosur me armë zjarri shtetasi  T. L., policia ka vënë në pranga një shtetas të implikuar në këtë ngjarje.

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër nën drejtimin e  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, si rezultat i veprimeve hetimore të kryera, u bë ndalimi i shtetasit Z. L., 36 vjeç, banues në Shkodër.

Nga hetimet ka rezultuar që ky shtetas pas ngjarjes ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi T. L., ka qëlluar me armë gjahu, në drejtim të mjetit të autorit, i cili gjendej i parkuar në rrugicën para banesës. Si pasojë e të shtënave është lënduar lehtë nga një saçme shtetasi B.  D., 33 vjeç, banues në Shkodër, i cili pas mjekimit të marrë në Spitalin Rajonal Shkodër është larguar në banesë.

Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale armën e gjahut, të cilën shtetasi Z. L., e kishte me lejen përkatëse.

Vijon puna për kapjen e shtetasit L. K., i dyshuar si autori i plagosjes me armë zjarri të shtetasit T. L.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për dokumentimin e plotë me prova ligjore të kësaj ngjarje.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Shkatërrimi i pronës”, “Plagosja e lehtë”, “Prishja e rendit dhe qetësisë publike” dhe “Kanosja”.

Pas